Home

Coś się nie mogło wydrukować to czerwcowe wydanie Gór ;) W końcu się jednak ukazało. Na całe szczęście, bo już zaczynałem się martwić ;) W każdym razie sporo popełniłem do czerwcowej edycji, zatem wypada się tym pochwalić lub chociaż jakoś skomentować.

Kiedy zobaczyłem zdjęcia nadesłane przez Wojtka Kozakiewicza – pierwszą myślą było, że idealnie pasują na okładkę. Nie tylko były ciekawe, ale także tak skomponowane, że było miejsce na umieszczenie wszelakich tytułów… Niby głupia rzecz, a po prostu wiele zdjęć naprawdę zajebistych nie nadaje się z tak prostego względu na okładkę. Nie powinno się kadrować zdjęć zbyt wąsko – trzeba zostawić miejsce. Zresztą wykadrować można i tak potem w Photoshopie ;)

Wracając do Gór… Ukazał się artykuł Davida Munilla o Ibizie, który tłumaczyłem z hiszpańskiego. Troszeczkę po autorsku go ubarwiłem, zostawiając niektóre wyrazy w języku hiszpańskim. W sumie wiele z nich w mniejszym lub większym stopniu funkcjionuje w powszechnie używanym polskim, a niektóre także jednie w slangu wspinaczkowym. W każdym razie zdało mi się takie rozwiązanie interesującym ;)

Pozatym tradycyjnie opracowywane materiały o wspinaniu sportowym za granicą – pod intrygującym tytułem „Viva La (R)Evolution!”, który został zaczerpnięty ze Steve’go Hastona, który ośmielił się przewietrzyć nieco skostniałe ramy dyscyplin wspinaczkowych ;)

Oczywiście jeszcze całość doniesień została uzupełniona wywiadem z „młodym gniewnym” Amerykaninem – Jonem Cardwellem…

Nie zabrakło wieści z polskich skałek – tym razem jednak w formie krótkiej notatki do zdjęcia… Znów Wojtka Kozakiewicza ;)

Zwykle też w okresie później wiosny, wczesnego lata pojawiają się wieści z gritów. W tym roku dość ubogo było. Niemniej trochę się znalazło na jednostronnicowy artykuł. Swoją drogą, tytuły są pomysłem „od redakcyjnym” i o ile nawet wyszło spoko z zagranicznym RockSerwisem – o tyle w wypadku tradu to jakaś pomyłka ;)

No i jeszcze wywiad z czołowym polskim tradowcem – Piotrkiem Wyciślikiem.  A prywatnie dobrym moim kumplem – stąd też nieco luźniejsza forma rozmowy ;) To chyba najciekawszy materiał przezemnie opracowany, bo znając polski realia może wywołać komentarze…

Niekończący się dział wspinania skałkowego, kończy się felietonem „Czerwona Pętelka” o rezerwacjach dróg, który dodatkowo został jeszcze ozdobiony przygotowanymi przez Agę Adamiecką opiniami polskich ekiperów…

Jeszcze nie koniec! Bo został dział bulderingu, a w nim tradycyjna relacja ze świata…

Wzbogacona o wywiad z japońskim mistrzem małych form Daiem Koyamadą:

Uff… Sporo tego ;) Choć z kronikarskiego obowiązku jeszcze wypada dodać edycję redaktorską fotoreportażu Lukasza Warzechy  z Melloblocco 2010. Niestety nie mam żadnej wersji elektronicznej tegoz materiału, więc nie mogę teraz tego zamieścić.

Był to ostatni numer przed wakacjami – teraz czeka nas fotoedycja oraz numer tatrzański, w którym nie będę brał udziału – zatem przyjdzie mi nadrobić wszystko we wrześniu ;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s