Home
Przez moment powiało „grozą”, kiedy w serwisach informacyjnych zamieszczono newsa o przejściu przez Adama Ondrę Fabela pa la enmienda 9a… Onsajtem!

Zanim jednak „plotka” rozeszła się na dobre – już został zdementowana – w krótkim i treściwym oświadczeniu samego Czecha:

„Ktoś rozpuścił dość błędną informację. Pierwszy wyciąg wspinaczki, La Fabela 8c+, nie był przeonsajtowany wcale, gdyż znałem wszystkie przechwyty z innych linii jak Open Your Mind (taki sam start za jakieś 8a), Fabelita i Cachasa, która jest nowym projektem, na którym spędziłem dwa dni i ma to samo zakończenie z Fabelą. Końcówka jest też cruxem na Fabela. Zatem wspinałem się już wcześniej na każdym pojedynczym przechwycie! Po łańcuchu na Fabeli wspiąłem się koło 10 metrów wyżej, w nieznany mi wcześniej teren (maksimum za 8a) i zakończyłem Enmiendą, którą zrobiłem dwa lata wcześniej.
Niemniej, w mojej opinii droga ta może zostać przeonsajtowana w przyszłości, ale crux na pierwszym wyciągu jest dość trudny dla OS-a i nie taki oczywisty.”

A zatem faktem niezaprzeczalnym jest tylko pociągnięcie Fabela pa la enmienda 9a (kombinacja La Fabela 8c+ oraz La novena enmienda 9a+) – za to w pierwszej próbie ;)

Z plotek pozostały jeszcze informacje o zaawansowanych pracach Ondry na Golpe de Estado 9b w Siuranie – z której spadał kilka razy z ostatniego kluczowego przechwytu :(

Wracając do Santa Linya – trzeba przyznać, że ilość dróg i ich kombinacji jest dość spora i na dobrą sprawę obecna czołówka wspinaczy może mieć nie lichy problem, by czysto przejść OS-em jakąś linię.

Żeby lepiej zorientować się w tym wszystkim – poniżej zamieszczamy orientacyjne topo Santa Linya z wymienionymi powyżej pasażami.

 

 

Reklamy
Posted in: UncategorizedMożliwość komentowania Kombinacje Adama Ondry w Santa Linya została wyłączona