Home
Jeśli myślicie, że Wasza rodzina i praca są jakąkolwiek przeszkodą w uprawianiu wspinania – powinniście dokładniej przyjrzeć się przypadkowi Amerykanki.
W amerykańskim stanie Utah na Black and Tan pierwszego kobiecego przejścia Breaking The Law(8c), drogi o bulderowym cruxie, dokonała JC Hunter, która po tym fakcie podziękowała swojej rodzinie za wiele dni spędzonych przy patentowaniu pasażu.


JC w dachu Breaking The Law (8c)  (fot. momentumvm.com)

I ta właśnie dedykacja sugeruje, jakie „trudności” musiała pokonać Hunter, aby pokonać ten pasaż autorstwa Dave`a Grahama – po pierwsze, jest ona matką czworga dzieci oraz żoną i pełnoetatową pracownicą służby zdrowia… Jeśli dla kogoś to „mało” – dodać należy, że samo podejście pod skałę zajmuje… pięć godzin.


Jacinda przybija żółwika po Złamaniu Prawa… (fot. Joe Kinder)

W serwisie momentumvm.com można obejrzeć film z przejścia, a odnaleźć go można w newsach na stronie głównej pod oczywistym tytułem: JC Hunter on Breaking the Law 14b

Reklamy
Posted in: UncategorizedMożliwość komentowania Jacinda Hunter, szanowana matka, żona i pielęgniarka złamała prawo! została wyłączona