Home
Wiatry, deszcze, a nawet śniegi – to chłodny widok Hiszpanii, który mogą oglądać wspinacze tej zimy. A do tego jeszcze ciszę zakłóca silnik wiertarki Chrisa Sharmy… Zapraszamy na krótką wycieczkę po ekstremach Katalonii w towarzystwie Adama Ondry.
Niedługo zabawił Adam Ondra we Francji (patrz news: Młodzi atakują) zamieniając ją na słoneczną Hiszpanię – przy czym jak się okazało „słoneczna” to ona jest tylko w folderach dla turystów…

Ale zanim tam dotarł, po drodze zatrzymał się jeszcze we francuskim rejonie Seynes. Widocznie spieszyło mu się, bo postanawił nie tracić czasu na patentowanie i przeszedł onsight trzy drogi o trudnościach 8b (Le pays sans frontière long, Les brigades du chibre, La Colonne d`hercule) w jeden dzień! Dorzucając do tego zestawu „rozgrzewkowe” La 32 metrés (8a+).

W Hiszpanii Ondra zastał dość niesprzyjające warunki – częste deszcze, a co za tym idzie mokre drogi.  Pomimo tego przeszedł w Margalef Llamps y trons (8c+) RP w drugiej próbie, onsightem Batik(8b) oraz flashem El Fustigador (tylko 8a+).


Chris Sharma „chwali się” nowymi projektami przed Adamem Ondrą w Margalef (fot. Maria Torres)

Nie tylko jemu pogoda przeszkadza w „parciu na cyfrę”. Rezydujący w okolicy Chris Sharma i Dani Andrada skoncentrowali się bardziej na obijaniu nowych projektów niż ich prowadzeniu. Ospitowane zostały m.in. startujące z tego samego miejsca First Round First Minute (projekt Chrisa, ok. 9b) orazBumbaye (projekt Dani`ego, ok. 8c+).


Chris Sharma w trakcie obijania projektu (fot. Maria Torres)

Sfrustrowany Czech przeniósł się do pobliskiej Oliany, gdzie pokonał oesem Identificacion y placas(8b+), w drugim podejściu Marroncita (8b/b+) oraz na koniec jeszcze świeżą drogę autorstwa SharmyGorilas en la niebla (8b, może 8b+) – oczywiście OS.

Teraz należy oczekiwać wieści z drogi powrotnej Adama do domu – przecież będzie mijał kilka ogródków skalnych… Żeby tylko pogoda dopisała, a i odpowiednia „cyfra” też się znalazła.

Reklamy
Posted in: UncategorizedMożliwość komentowania (3 x 8b OS) / 24 h = Adam Ondra została wyłączona